phone
Podpora live 24\7
Doprava zadarmo

Wellbutrin SR

Čo je Wellbutrin SR a ako ho kúpiť

wellbutrin srWellburtin SR je antidepresívum s postupným uvoľňovaním, ako aj napovedá SR, čo znamená sustianed-release. Jeho hlavná účinná zložka sa nazýva Bupropión a používa sa na liečenie depresie. Okrem toho však funguje aj, ako pomôcka pri odvykaní si od fajčenia. Na Slovensku je predaj Wellbutrin SR viazaný na predpis. Wellbutrin SR by ste mali užívať 2 až 3-krát denne v pravidelných intervaloch a mali by ste ho užívať ústne a zapiť vodou.

Pokiaľ sa vám stane, že zmeškáte čas svojej dávky, dajte si ju čo najskôr. Pokiaľ ste však menej, ako 4 hodiny k nasledujúcej dávke, vynechajte zmeškanú a dajte si iba tú nasledujúcu. Nikdy si nedávajte dvojitú dávku ani dávku extra, pokiaľ vám inak neporadí lekár alebo lekárnik. Túto tabletku by ste nemali krájať, drviť, ani žuvať. Tabletky podobného druhu však niekedy môžu prejsť týmito procesmi.

Je dôležité aby ste sa pred užívaním Wellbutrin SR porozprávali so svojim lekárom alebo lekárnikom o jeho užívaní a mali by ste si prečítať príbalový leták. My sa vám však v tomto článku pokúsime podať, čo najviac a čo najdôležitejších informácii o tomto lieku. Pokúsime sa zodpovedať všetky najčastejšie otázky akými sú napríklad cena, ako vníma tento liek Slovensko a legislatíva, ako funguje predaj v lekárni a mimo nej, alebo či je možný aj nákup bez receptu.

5


Balenie 150mg
Balenie
Cena
Per tabletu
Kúpiť
150mg × 30 tabletky
45,88 EUR
1.53
150mg × 60 tabletky
71,60 EUR
1.19
150mg × 90 tabletky
90,90 EUR
1.01
150mg × 120 tabletky
110,19 EUR
0.92
150mg × 180 tabletky
148,77 EUR
0.83

Wellbutrin SR – Je dostupný predaj aj bez receptu?

Wellbutrin SR je možné získať aj bez receptu, no nie na území Slovenska. Slovensko neumožňuje predaj Wellbutrin SR bez receptu, hoci stále viete nájsť jeho voľný predaj v niektorých krajinách. Dôvodov je niekoľko, no najhlavnejší je jeho silný účinok. V prípade zlého dávkovanie je možné predávkovanie a jeho účinná látka môže zle reagovať na mnohé iné, ktoré si budeme ešte menovať.

Slovensko má celkovo dosť prísnu politiku na predaj liekov a možnosť ich získať bez predpisu. Najväčšou obavou pri mnohých z nich býva závislosť alebo predávkovanie. Keďže Wellbutrin SR funguje ako antidepresívum je možné sa obávať oboch. Napriek tomu ho však často nájdete dostupný online na zahraničných stránkach, kde sa dá zohnať aj bez receptu. Odporúčame však byť opatrný najmä, keď sa jedná o takýto typ lieku.

Prečo Wellbutrin SR kupovať online a aká je cena

Wellbutrin SR môžete zohnať online napríklad v internetovej lekárni Slovenska-Lekaren.com, kde je možný dovoz tohto lieku aj na Slovensko. Jeho cena sa pohybuje od 1,00 € až po 1,70 € za jednu tabletku v závislosti od veľkosti balenia. Cena však z rôznych dôvodov fluktuuje a preto suma koľko stojí už nemusí byť v čase vášho čítania stopercentne presná.

Prečo by ste však mali Welbutrin SR nakupovať online namiesto v bežnej kamennej lekárni. Bežná lekáreň ho totiž veľmi často nebude mať na sklade rovno na predaj. Pri mnohých liekoch, ktoré sa nedajú kúpiť bez receptu a niekedy aj pri tých, čo sa dajú kúpiť, sa stáva, že ich v danej lekárni nemajú. Nie je nezvyčajné, že dokonca liek nie je možné zohnať v celom meste alebo okrese. To sa v online lekárni len tak nestane.

Slovensko je pomerne malý trh na predaj a pre farmaceutické spoločnosti je často nevýhodné skladovať u nás svoje lieky, najmä pokiaľ sa často neminú a zbytočne sa vyhodia, kvôli malému záujmu. Je tak pre nich jednoduchšie a aj pre lekárne, ktoré majú na starosti predaj ďalej, mať tieto lieky dostupné iba online a skladovať ich v zahraničí.

Dôvodom pre predaj a nákup online je aj jednoduchosť a cena. Wellbutrin SR a iné lieky môžete mať pohodlne dovezené až k vám domov, či na najbližšiu lekáreň. A to často za výrazne nižšiu cenu. Je pochopiteľné, že pokiaľ niečo predám v kamenných obchodoch vyžaduje to oveľa väčšie náklady, a tak rastie aj cena samotného lieku. Vrelo preto odporúčame nakupovanie Wellbutrin SR online, kde nájdete prijateľnejší cenník.

Kto môže a nemôže užívať Wellbutrin SR?

Wellbutrin SR je určený pre ľudí trpiacich depresiou alebo pri pomoci s odvykaním od fajčenia. Je prístupní iba dospelým. Tento liek by nemali užívať ľudia, ktorí už berú lieky nazývané MAO inhibítory, ako Nardil, Parnate, Marplan, Eldepryl; lieky, ktoré už obsahujú účinnú látku bupropión, ako napríklad Zybam; alebo prokarbazín.

O užívaní Wellbutrin SR by ste sa mali poradiť so svojim lekárom, pokiaľ sa na vás vzťahuje niektorý z týchto bodov alebo trpíte jednou z týchto chorôb alebo porúch:

 • Porucha príjmu potravy, ako je anorexia alebo bulímia
 • Bipolárna porucha alebo psychóza
 • Cukrovka alebo vysoká hladina cukru v krvi, liečená liekmi
 • Srdcové ochorenie, predchádzajúci srdcový infarkt alebo nepravidelný srdcový tep
 • Poranenie hlavy alebo nádor na mozgu
 • Vysoký krvný tlak
 • Ochorenie obličiek alebo pečene
 • Záchvaty
 • Samovražedné myšlienky alebo predchádzajúci pokus o samovraždu
 • Tourettov syndróm
 • Strata váhy
 • Nezvyčajná alebo alergická reakcia na bupropión, iné lieky, potraviny, farbivá alebo konzervačné látky

Taktiež by ste sa o jeho užívaní mali poradiť pokiaľ ste tehotná, snažíte sa otehotnieť alebo dojčíte. Môže totiž mať nečakané účinky na dieťa samotné.

Alkohol môže mať vplyv na účinky Wellbutrin SR. Určite sa vyhnite pitiu alkoholu vo veľkých množstvách a aj menšie množstvá môžu zvýšiť riziko závratu, rozmazaného videnia a dokonca záchvatu. To isté platí aj o liekoch na úzkosť a liekoch na spanie. Keďže liek môže ovplyvniť vašu schopnosť reagovať a rozmazať váš zrak, mali by ste sa vyhnúť šoférovaniu, či iným aktivitám, pri ktorých potrebujete plnú schopnosť reagovať.

Je dôležité, aby ste pravidelne sledovali svoj stav. Je možné, najmä u ľudí pod 25 rokov, že sa im depresívny stav po užívaní začne ešte zhoršovať. Pokiaľ na sebe spoznáte zvýšenú mieru alebo intenzitu príznakov depresia ako napríklad ospalosť, úzkosť, zmeny nálad alebo samovražedné myšlienky, čo najskôr o tom informujte vášho lekára. Pokiaľ Wellbutrin SR užívate pri odvykaní od fajčenia a spozorujete na sebe tieto príznaky, taktiež kontaktujte lekára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *