phone
Podpora live 24\7
Doprava zadarmo

Výrobky (FAQ)

Sú lieky vo vašom nákupnom vozíku značkové?

Všetky lieky, ktoré na našej stránke produktov ponúkame, sú generické.

Čo znamená pojem „generické“? Majú generické lieky rovnaký účinok ako značkové lieky?

Rozdiel medzi značkovým a generickým liekom je v názve, tvare, farbe a cene. Generický liek je zvyčajne pomenovaný podľa názvu účinnej látky, zatiaľ čo výrobca používa patentovaný názov. Výrobca však nemôže vlastniť patent na určité chemické látky, vďaka čomu môžu výrobcovia generických liekov zákonne vyrábať takzvané „generiká“. Chemické zloženie je rovnaké a keďže účinná látka je identická, majú rovnaký lekársky účinok. Nákup generického lieku je tým pádom podstatne lacnejší, čo ale nemá dopad na jeho účinok, ktorý je identický so značkovým ekvivalentom lieku. Je však našou povinnosťou zákazníkov informovať, že je potrebné postupovať podľa pokynov poskytovateľa vašich zdravotných služieb na dosiahnutie požadovaného účinku.

Prečo sú generické lieky také lacné?

Na rozdiel od generických liekov pripadá veľká časť nákladov výrobcom originálnych značkových liekov na výskum a vývoj a reklamu. Samotné náklady na získanie súhlasu amerického Úradu pre kontrolu potravín a liečiv sú veľˇmi vysoké. Výrobcovia generických liekov nemusia tieto náklady absorbovať alebo vymáhať od svojich zákazníkov.

Vaše tabletky nevyzerajú ako značkové lieky. Tabletky, ktoré som dostal, majú na sebe vytlačený iný názov. Prečo?

Názvy a vzhľad (tvar a farba) liekov môžu byť a zvyčajne vždy sú patentované a malo by sa s nimi zaobchádzať ako s duševným vlastníctvom. V prípade použitia rovnakého názvu a tvaru značkových tabliet môže byť výrobca generických liekov obvinený z porušovania autorských práv. Preto generické tabletky vyzerajú odlišne, sú inej farby a majú iný tvar v porovnaní so značkovými ekvivalentmi.

Ako si môžem byť istý kvalitou liekov, ktoré ponúkate?

Vysoká kvalita liekov, ktoré ponúkame, je predmetom nášho primárneho záujmu. Čím vyššia je kvalita tovaru, tým viac zákazníkov máme. Preto pri výbere dodávateľa postupujeme selektívne a berieme ohľad na každý detail. Kvalita tovaru je dôkladne testovaná a dokumentácia je detailne kontrolovaná. Lieky sú vyrábané priamo v Indii indickou spoločnosťou s licenciou schválenou indickým Úradom pre kontrolu liečiv.

Aká je doba použiteľnosti piluliek?

Dátum exspirácie je uvedený na každom blistri. Čas použiteľnosti je 2 roky od dátumu výroby a líši sa od šarže k šarži podľa toho, kedy boli lieky vyrobené.