phone
Podpora live 24\7
Doprava zadarmo

Atarax

Dá sa kúpiť Atarax online bez receptu?

ataraxAtarax je liek na predpis používaný na liečbu príznakov svrbenia spôsobeného alergiami a úzkosťou. Atarax sa môže užívať samostatne alebo s inými liekmi. Atarax patrí do triedy liekov nazývaných antihistaminiká, Atarax (hydroxyzín hydrochlorid) je antihistaminikum s anticholinergnými (vysušujúcimi) a sedatívnymi vlastnosťami, ktoré sa používa na symptomatickú úľavu od úzkosti a stresu spojeného s psychoneurózou a ako doplnok k organickým poruchám, pri ktorých sa prejavuje úzkosť. Kúpa online a bez receptu je možná, ale predaj je regulovaný. Dbajte na rady lekára.

4.9


Balenie 10mg
Balenie
Cena
Per tabletu
Kúpiť
10mg × 30 tabletky
37,19 EUR
1.24
10mg × 60 tabletky
40,91 EUR
0.68
10mg × 90 tabletky
52,08 EUR
0.58
10mg × 120 tabletky
58,60 EUR
0.49
10mg × 180 tabletky
69,77 EUR
0.39
10mg × 360 tabletky
120,97 EUR
0.34
Balenie 25mg
Balenie
Cena
Per tabletu
Kúpiť
25mg × 30 tabletky
39,98 EUR
1.33
25mg × 60 tabletky
46,50 EUR
0.78
25mg × 90 tabletky
53,95 EUR
0.60
25mg × 120 tabletky
60,46 EUR
0.50
25mg × 180 tabletky
83,73 EUR
0.47

Ako Atarax teda funguje?

Hydroxyzín sa používa na liečbu svrbenia, ktoré bolo spôsobeného alergiami. Považuje sa za antihistaminikum a účinkuje tak, že blokuje určitú prírodnú látku (histamín), ktorú vaše telo produkuje počas alergickej reakcie. Hydroxyzín sa môže krátkodobo používať aj na liečbu úzkosti alebo na to, aby vám pomohol cítiť sa ospalý/uvoľnený pred a po operácii. Atarax znižuje aktivitu centrálneho nervového systému. Pôsobí tiež ako antihistaminikum, ktoré znižuje prirodzený chemický histamín v tele. Histamín môže vyvolať príznaky kýchania a výtoku z nosa alebo žihľavky na koži. Atarax sa používa ako sedatívum na liečbu úzkosti a napätia. Používa sa tiež spolu s inými liekmi podávanými na anestéziu.

Pozitívne ovplyvňuje kognitívne schopnosti, zlepšuje pamäť a pozornosť. Liek nespôsobuje psychickú závislosť a závislosť. Uvoľňuje hladké svalstvo, má bronchodilatačný a analgetický účinok a mierne inhibuje žalúdočnú sekréciu, možno ho použiť ako antiemetikum a myorelaxans. Hydroxyzín znižuje svrbenie pri žihľavke, ekzémoch, dermatitíde atď. Po požití sa Hydroxyzín premieňa na aktívnu formu nazývanú cetirizín (Zyrtec). Hydroxyzín aj cetirizín pôsobia ako antihistaminiká.

Ako užívať Atarax tabletky

Užívajte Atarax presne tak, ako Vám predpísal Váš lekár. Neužívajte väčšie alebo menšie množstvá alebo dlhšie, ako sa odporúča. Postupujte podľa pokynov na štítku na predpis. Bez receptu postupujte podľa rád lekára. Predaj je možný aj cez internet.

Zapite tento liek plným pohárom vody.

Užívajte tento orálne s jedlom aj bez jedla podľa predpisu lekára, zvyčajne trikrát alebo štyrikrát denne. Ak používate liek Atarax v tekutej forme, opatrne odmerajte dávku pomocou špeciálneho odmerného zariadenia alebo lyžice. Nepoužívajte domácu lyžicu, pretože možno nemáte správnu dávku.

Dávka závisí od vášho veku, zdravotného problému a odpovede na liečbu. U detí môže byť dávka tiež založená na hmotnosti. Nezvyšujte ani neznižujte svoje dávky ani neužívajte tento liek častejšie, ako je odporúčané. Povedzte svojmu lekárovi, ak sa váš stav nezlepšuje. Ak si myslíte, že ste si dali väčšiu dávku, kontaktujte lekársku pomoc. Liek sa dá objednať aj online a bez receptu. Slovensko poskytuje túto možnosť cez online lekáreň. Neobjednávajte bez lekárskeho odporučenia. Upozorňujeme, že lieky Atarax by mali byť objednané iba po odporúčaní a konzultácii s lekárom. Cena sa odvíja od balenia, preto zistiť koľko stojí je najlepšie prezrieť v cenníku. Slovensko poskytuje predaj cez online lekáreň.

Vedľajšie účinky Atarax

 • Zmeny nálady
 • Nepokoj
 • Zmätok
 • halucinácie
 • Trasenie
 • Ťažkosti s močením
 • Rýchly alebo nepravidelný srdcový tep
 • Ospalosť
 • Závraty
 • Rozmazané videnie
 • Sucho v ústach
 • Zápcha
 • Vyrážky
 • Závažné alergické reakcie
 • Svrbenie
 • Opuch
 • Rozmazané videnie

Odporúčame nemiešať alkohol s týmito liekmi. Slovensko – Voľný predaj môže byť regulovaný pre nežiadúce účinky. Odporúčame preveriť dodávateľa , keď chcete tento liek kúpiť online(predaj cez internet).

Ako dlho zostáva Atarax v systéme?

Maximum hydroxyzínu je približne 2,0 hodiny u dospelých aj detí a jeho eliminačný polčas je približne 20,0 hodín u dospelých (priemerný vek 29,3 rokov) a 7,1 hodín u detí. Jeho eliminačný polčas je u detí v porovnaní s dospelými nižší. Atarax začína pôsobiť veľmi rýchlo. Väčšina ľudí začne pociťovať jeho nakopnutie do 30 minút a jeho maximálny účinok pocíti asi za 2 hodiny.

Dávkovanie Atarax

Dávková forma: tablety a sirup

Dávka tohto lieku sa bude u rôznych pacientov líšiť. Postupujte podľa pokynov lekára alebo pokynov na štítku. Nasledujúce informácie zahŕňajú iba priemerné dávky tohto lieku. Ak je vaša dávka iná, nemeňte ju, pokiaľ vám to nepovie váš lekár.

Množstvo lieku, ktoré užívate, závisí od sily lieku. Tiež počet dávok, ktoré užívate každý deň, čas medzi dávkami a dĺžka času, počas ktorého liek užívate, závisia od zdravotného problému, na ktorý liek používate.

Pre perorálne liekové formy Atarax (kapsuly alebo suspenzie):

Ako pomôcť kontrolovať úzkosť a napätie:

 • Dospelí – 50 až 100 miligramov (mg) 4-krát denne.
 • Deti vo veku 6 rokov a staršie – 50 až 100 mg denne, rozdelené v malých dávkach.
 • Deti mladšie ako 6 rokov – 50 mg denne, rozdelené do malých dávok.

Na zmiernenie príznakov alergickej reakcie:

 • Dospelí – 50 až 100 miligramov (mg) 4-krát denne.
 • Deti vo veku 6 rokov a staršie – 50 až 100 mg denne, rozdelené v malých dávkach.
 • Deti mladšie ako 6 rokov – 50 mg denne, rozdelené do malých dávok.

Na kontrolu úzkosti a vytvorenie spánku pred operáciou:

 • Dospelí – 50 až 100 miligramov (mg) denne.
 • Deti – Dávka je založená na telesnej hmotnosti a musí ju určiť váš lekár. Dávka je zvyčajne 0,6 miligramu (mg) na kilogram (kg) telesnej hmotnosti na deň.

Predaj lieku Atarax bez predpisu

Slovensko poskytuje predaj a možnosť kúpy on-line bez receptu. Dbajte však na to, kde objednávate tento produkt. Aby ste sa vyhli problémom, nakupujte len v overených online lekárniach a po konzultácii s lekárom – ten preverí váš zdravotný stav a uzná, čí tento liek je pre vás vhodný. Slovensko ma regulovaný predaj liekov, vždy dôsledne preverte všetky inštrukcie a podmienky.

Hľadáte hydroxyzín/ Atarax bez receptu, online a na Slovensku? Aká je cena a kde ho kúpiť?

Svoje lieky si môžete bez receptu online za pár minút a doručiť ich priamo k vašim dverám. V pohodlí domova a bez stresu, nemusíte sa obliecť a s nikým hovoriť, postačí pár klikov. Nielen to, ale aj cena je zvyčajne výhodnejšia ako predaj v lekárni.  Bez zbytočností v pohodli domova si môžete objednať to, čo potrebujete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *