phone
Podpora live 24\7
Doprava zadarmo

Bactrim

Bactrim možný predaj online a bez receptu?

bactrimBactrim obsahuje účinné zložky sulfametoxazol a trimetoprim, tiež známy ako kotrimoxazol. Používa sa na liečbu bakteriálnych infekcií v rôznych častiach tela a patrí do skupiny liekov nazývaných antibiotiká. Tento liek účinkuje tak, že zastavuje rast baktérií spôsobujúcich infekciu. Slovensko poskytuje predaj online a bez receptu, ale cena závisí od veľkosti balenia a miesta predaja..

4.9


Balenie 400mg + 80mg
Balenie
Cena
Per tabletu
Kúpiť
400mg + 80mg × 30 tabletky
27,56 EUR
0.92
400mg + 80mg × 60 tabletky
49,64 EUR
0.83
400mg + 80mg × 90 tabletky
66,20 EUR
0.74
400mg + 80mg × 120 tabletky
77,24 EUR
0.64
400mg + 80mg × 180 tabletky
99,32 EUR
0.55
400mg + 80mg × 360 tabletky
165,57 EUR
0.46
Balenie 800mg + 160mg
Balenie
Cena
Per tabletu
Kúpiť
800mg + 160mg × 30 tabletky
31,70 EUR
1.06
800mg + 160mg × 60 tabletky
55,16 EUR
0.92
800mg + 160mg × 90 tabletky
74,48 EUR
0.83
800mg + 160mg × 120 tabletky
88,28 EUR
0.74
800mg + 160mg × 180 tabletky
115,89 EUR
0.64

Ako toto antibiotikum funguje?

Bactrim obsahuje kombináciu sulfametoxazolu a trimetoprimu. Sulfametoxazol a trimetoprim sú antibiotiká, ktoré liečia rôzne typy infekcií spôsobených baktériami. Je liek na predpis používaný na liečbu infekcií uší, infekcií močových ciest, bronchitídy, cestovateľskej hnačky, šigelózy a pneumónie spôsobenej Pneumocystis jiroveci. Neobsahuje penicillin. Slovensko poskytuje predaj cez internet aj osobne, avšak online nájdete viaceré výhody. Pozrite si cenník koľko stojí, ktoré balenie bez predpisu.

Ako dlho efekt vydrží po užití Bactrim?

Bactrim zostáva vo vašom systéme približne 2 dni po užití dávky. Táto dĺžka sa bude líšiť od osoby k osobe a závisí od mnohých faktorov, vrátane:

 • Ako dobre je liek distribuovaný vo vašom tele
 • Vek
 • Diéta
 • Hmotnosť
 • Určité zdravotné ťažkosti, ako napríklad ochorenie obličiek
 • Ak súčasne užívate iné lieky

Vedľajšie účinky lieku Bactrim

Terapeutický účinok Bactrimu môže byť sprevádzaný takými nežiaducimi účinkami, ako je hyperkaliémia, bolesť hlavy a kandidóza. Niekedy nežiaduce účinky postihujú gastrointestinálny systém a spôsobujú zvracanie, stratu chuti do jedla, hnačku alebo nevoľnosť. Okrem toho je možné počas liečby Bactrimom pozorovať rôzne alergické kožné reakcie. Medzi najčastejšie alergické nežiaduce účinky patrí žihľavka a vyrážka. Predávkovanie antibiotikom Bactrim môže spôsobiť také nežiaduce účinky, ako je vysoká koncentrácia draslíka v sére v tele. Veľmi zriedkavo sa uvádza, že spôsobuje precitlivenosť. Ak dôjde k závažnej forme tohto nežiaduceho účinku, príjem tohto lieku sa má okamžite zastaviť.

Bežné vedľajšie účinky Bactrim môžu zahŕňať:

 • svrbenie alebo mierna vyrážka
 • pocit nevoľnosti alebo nevoľnosť (nauzea alebo vracanie)
 • hnačka
 • bolesti hlavy

Nemiešajte alkohol a tento produkt – môže to mať nežiadúce účinky. V prípade komplikácii vyhľadajte zdravotnú pomoc.

Môžete užívať Bactrim, ak ste alergický na penicilín?

Áno, obsahuje sulfametoxazol a trimetoprim. V žiadnom prípade to nesúvisí s penicilínom. Je bezpečné ho užívať, ak ste alergický na penicilín. Bactrim je antibiotikum a patrí do skupiny liekov nazývaných sulfónamidy.

Maximálna denná dávka / Bactrim dávkovanie

Užívajte Bactrim presne tak, ako vám predpísal lekár. Užívajte tento liek ústami podľa pokynov lekára s plným pohárom vody (250 mililitrov). Ak sa objaví žalúdočná nevoľnosť, užite s jedlom alebo mliekom. Počas užívania tohto lieku pite veľa tekutín, aby ste znížili nepravdepodobné riziko tvorby obličkových kameňov, pokiaľ vám lekár neodporučí inak. Dávkovanie závisí od vášho zdravotného stavu a odpovede na liečbu. Pre najlepší účinok užívajte toto antibiotikum v rovnomerne rozložených časoch. Aby ste si zapamätali, užívajte tento liek každý deň v rovnakom čase. Pokračujte v užívaní tohto lieku, kým neskončíte celé predpísané množstvo, aj keď príznaky zmiznú po niekoľkých dňoch. Zastavenie príliš skoro môže umožniť baktériám pokračovať v raste, čo môže viesť k recidíve infekcie.Dávka a dĺžka času, počas ktorého musíte Bactrim užívať, budú závisieť od typu infekcie, ktorú máte. Pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov je zvyčajná dávka lieku jedna tableta dvakrát denne. Pre deti mladšie ako 12 rokov závisí dávka perorálnej suspenzie od veku a hmotnosti vášho dieťaťa. Váš lekár alebo lekárnik vám povie, aké množstvo má vaše dieťa dostať.

Kto nemôže užívať tieto tabletky Bactrim

Predaj bez receptu je možný, avšak nemali by ste si produkt objednať pred konzultáciou s lekárom. Tento liek nie je vhodný pre každého. Neužívajte, ak:

 • ste mali alergickú reakciu na sulfametoxazol, trimetoprim, akýkoľvek iný sulfónamid alebo na ktorúkoľvek zo zložiek uvedených na konci tejto písomnej informácie pre používateľov.
 • máte závažné ochorenie pečene alebo obličiek, akúkoľvek poruchu krvi alebo anémiu
 • dieťa, ktoré liečite, má menej ako 3 mesiace
 • máte streptokokovú faryngitídu
 • obal je roztrhnutý alebo vykazuje známky nedovoleného zaobchádzania
 • užívate dofetilid, liek používaný na liečbu nepravidelného srdcového tepu
 • uplynul dátum exspirácie (EXP) vytlačený na obale

Ak tento liek užijete po uplynutí dátumu exspirácie, nemusí tiež účinkovať. Tehotné ženy by nemali užívať tento liek. Bactrim prechádza aj do materského mlieka, čo znamená, že je počas dojčenia zakázaný. Predtým, ako sa rozhodnete kúpiť toto liečivo vo voľnom predaji(predaj online), mali by ste vedieť, že môže spôsobiť vedľajšie účinky. Väčšina z nich je zriedkavo pozorovaná, je však známe, že tento liek môže spôsobiť, že vaša pokožka bude citlivá na slnko, čo vedie k závažnej kožnej vyrážke. Aby ste predišli tejto nežiaducej reakcii, snažte sa vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu a noste ochranný odev.

Kde sa dá Bactrim kúpiť? Aká je cena?

Bactrim je veľmi dobre známy liek na predpis, ktorý sa všeobecne používa pri liečbe širokého spektra bakteriálnych infekcií. Samotný liek je kombináciou dvoch silných antimikrobiálnych činidiel (sulfametoxazol a trimetoprim), z ktorých každý ovplyvňuje rôzne typy baktérií, vďaka čomu je tento liek užitočný proti typickým patogénnym činidlám, ktoré spôsobujú infekcie močových ciest, infekcie stredného ucha, infekcie dýchacích ciest a dokonca aj shigelózu.

Samozrejme, takéto účinné terapeutické činidlo jednoducho nemožno použiť bez predbežnej konzultácie s profesionálnym poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. Ale nebojte sa, môžete si ľahko dohodnúť konzultáciu s profesionálnymi poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti a potom si Bactrim kúpiť online bez receptu. Vďaka svojmu širokospektrálnemu účinku je vždy veľmi žiadaný, čo znamená, že pri jeho kúpe v miestnej lekárni môžete čeliť problémom. Pri liečbe závažnej infekcie je však vždy dôležitý čas a aj krátke oneskorenia môžu poškodiť vaše zdravie.

Našťastie vám ponúkame možnosť kúpiť si ho online a často vám bude ponúknutá aj výhodná cena(predaj cez online lekáreň). V našej internetovej lekárni https://slovenska-lekaren.com/ si môžete kúpiť Bactrim bez receptu na Slovensku. Cena je zvyčajne lacnejšia a výhodnejšia v online lekárni ako voľný predaj, ak použijete lekáreň osobne. Veľkou výhodou je, že online kúpa Vám ušetrí zbytočné chodenie do lekárne, ušetrí peniaze a nepohodlie, ak sa necítite najlepšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *