phone
Podpora live 24\7
Doprava zadarmo

Augmentin

Augmentin kúpiť za Bezkonkurenčné Ceny bez Receptu

augmentinJe to širokospektrálne antibiotikum na predpis. Používa sa hlavne na liečbu infekcií spôsobených baktériami. Patrí do skupiny penicilínových antibiotík.

Augmentin obsahuje dve liečivá: amoxicilín a kyselinu klavulanovú. Táto kombinácia spôsobuje, že pôsobí proti viacerým typom baktérií ako antibiotiká, ktoré obsahujú samotný amoxicilín.

4.9


Balenie 250mg + 125mg
Balenie
Cena
Per tabletu
Kúpiť
250mg + 125mg × 30 tabletky
50,59 EUR
1.69
250mg + 125mg × 60 tabletky
82,81 EUR
1.38
250mg + 125mg × 90 tabletky
107,66 EUR
1.20
250mg + 125mg × 120 tabletky
132,52 EUR
1.10
250mg + 125mg × 180 tabletky
182,23 EUR
1.01
Balenie 500mg + 125mg
Balenie
Cena
Per tabletu
Kúpiť
500mg + 125mg × 30 tabletky
55,19 EUR
1.84
500mg + 125mg × 60 tabletky
88,33 EUR
1.47
500mg + 125mg × 90 tabletky
115,95 EUR
1.29
500mg + 125mg × 120 tabletky
143,57 EUR
1.20
Balenie 750mg + 250mg
Balenie
Cena
Per tabletu
Kúpiť
750mg + 250mg × 12 tabletky
45,98 EUR
3.83
750mg + 250mg × 20 tabletky
55,19 EUR
2.76
750mg + 250mg × 32 tabletky
80,97 EUR
2.53
750mg + 250mg × 60 tabletky
124,23 EUR
2.07
750mg + 250mg × 92 tabletky
169,34 EUR
1.84
750mg + 250mg × 120 tabletky
209,85 EUR
1.75
Balenie 875mg + 125mg
Balenie
Cena
Per tabletu
Kúpiť
875mg + 125mg × 16 tabletky
58,87 EUR
3.68
875mg + 125mg × 32 tabletky
88,33 EUR
2.76
875mg + 125mg × 48 tabletky
110,43 EUR
2.30

JE účinný pri liečbe infekcií spôsobených mnohými rôznymi typmi baktérií. Patria sem baktérie, ktoré spôsobujú:

 • zápal pľúc
 • infekcie uší
 • infekcie dutín
 • kožné infekcie
 • infekcie močových ciest

Prichádza v troch formách, pričom všetky sa užívajú ústami:

 • tableta s okamžitým uvoľňovaním
 • tableta s predĺženým uvoľňovaním
 • tekutá suspenzia

Tento liek sa odporúča až po konzultácii s lekárom. Predaj je možný aj online a bez receptu(online lekáreň), ale neobjednávajte, ak Vám nebol predpísaný alebo nepokračujete liečbu. Cena cez internet by mohla byť nižšia a výhodnejšia, avšak Slovensko monitoruje predaj liekov – vždy preverte, či je to oficiálna lekáreň.

Generický názov Augmentin

Augmentin je dostupný v generickej forme. Generický názov je amoxicilín/klavulanát draselný.

Generické lieky sú často lacnejšie ako značková verzia. V niektorých prípadoch môže byť značkový liek a generická verzia dostupné v rôznych formách a silách. Generická verzia tohto lieku je dostupná v rovnakých formách ako toto liečivo, ako aj v žuvacích tabletách(Platí aj pre Slovensko).

Dávkovanie Augmentinu

Dávka, ktorú vám lekár predpíše, bude závisieť od niekoľkých faktorov. Tie obsahujú:

 • typ a závažnosť ochorenia, na liečbu ktorého používate Augmentin
 • vek
 • formu, ktorú užívate
 • iné zdravotné ťažkosti, ktoré môžete mať

Dbajte však na to, aby ste užívali dávku, ktorú vám predpísal lekár. Váš lekár určí najlepšie dávkovanie, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám. Predaj bez receptu a cena sa líšia – záleží, kde je predaj a aká je licencia lekárne.

Augmentin – Čo ak vynechám dávku?

Ak vynecháte dávku, užite ju čo najskôr. Ak však do vašej ďalšej dávky zostáva len niekoľko hodín, vynechajte vynechanú dávku a užite ďalšiu podľa plánu.

Nikdy sa to nesnažte dobehnúť užívaním dvoch dávok naraz. To môže spôsobiť nebezpečné vedľajšie účinky.

Augmentin a aké sú vedľajšie účinky?

Môže spôsobiť mierne alebo závažné vedľajšie účinky. Nasledujúci zoznam obsahuje niektoré kľúčové vedľajšie účinky, ktoré sa môžu vyskytnúť počas užívania. Tento zoznam nezahŕňa všetky možné vedľajšie účinky.

Ďalšie informácie o možných vedľajších účinkoch lieku alebo tipy, ako sa vysporiadať so znepokojujúcim vedľajším účinkom, získate od svojho lekára alebo lekárnika(predaj v krajinách EU je regulovaný).

Častejšie vedľajšie účinky

Medzi bežnejšie vedľajšie účinky patria:

 • hnačka
 • nevoľnosť
 • kožná vyrážka
 • vaginitída (spôsobená problémami, ako je kvasinková infekcia)
 • vracanie

Tieto vedľajšie účinky môžu vymiznúť v priebehu niekoľkých dní alebo niekoľkých týždňov. Ak sú závažnejšie alebo nezmiznú, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Augmentin a závažné vedľajšie účinky

Okamžite zavolajte svojho lekára, ak máte závažné vedľajšie účinky. Zavolajte 112(Slovensko), ak sa vaše príznaky cítia život ohrozujúce alebo ak si myslíte, že máte zdravotnú pohotovosť.

Závažné vedľajšie účinky a ich príznaky môžu zahŕňať nasledovné:

 • Problémy s pečeňou
 • bolesť brucha
 • únava
 • zožltnutie vašej pokožky alebo očných bielkov
 • Črevná infekcia
 • ťažká hnačka, ktorá neprechádza
 • bolesť žalúdka alebo kŕče
 • krv v stolici
 • Alergická reakcia. U niektorých ľudí, ktorí užívajú Augmentin, sa môžu vyskytnúť závažné alergické reakcie. Je pravdepodobnejšie, že sa to stane u ľudí s alergiou na penicilín. Možno nebudete môcť znova užívať tento liek, ak ste naň niekedy mali závažnú alergickú reakciu. Opätovné užívanie môže byť smrteľné. Ak ste mali v minulosti reakciu na tento liek, poraďte sa so svojím lekárom skôr, ako ho znova užijete. Príznaky alergickej reakcie môžu zahŕňať:
 • závažná kožná vyrážka
 • žihľavka
 • opuch pier, jazyka, hrdla
 • problémy s dýchaním
 • Vyrážka
 • Kvasinková infekcia

Akým spôsobom Augmentin účinkuje?

Je to antibiotikum penicilínového typu. Obsahuje dve zložky: amoxicilín a kyselinu klavulanovú. Zložka kyseliny klavulanovej robí tento liek účinným proti baktériám, proti ktorým amoxicilín alebo iné penicilínové lieky nemusia pôsobiť, keď sa užívajú samotné.

Zabíja baktérie naviazaním sa na proteíny v bakteriálnej bunke. To bráni baktériám budovať bunkovú stenu, čo má za následok smrť baktérií.

Tento liek sa považuje za širokospektrálne antibiotikum. To znamená, že pôsobí proti mnohým rôznym druhom baktérií.

Ako dlho účinkuje?

Toto antibiotikum Augmentin začne pôsobiť proti bakteriálnym infekciám v priebehu niekoľkých hodín po užití. Zlepšenie príznakov si však nemusíte všimnúť niekoľko dní.

Prečo sú online lekárne obľúbené? Poskytujú predaj lieku Augmentin bez receptu?

Online lekáreň ponúka lepšie ceny ako offline obchody so zvýšeným prístupom, nižšími transakčnými a produktovými nákladmi, pohodlnosťou a väčšou anonymitou pre spotrebiteľov. Ponúkajú dostupnosť pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou a ľudí v odľahlých oblastiach. V Európskej únii (EÚ) – teda aj Slovensko – je možné nakupovať lieky online( predaj od overených predajcov). Pacienti by mali kupovať lieky len od predajcov registrovaných príslušnými vnútroštátnymi orgánmi v členských štátoch EÚ, aby sa znížilo riziko nákupu neštandardných alebo falšovaných liekov. Vždy po konzultácii s lekárom(hlavne pri nakúpe bez receptu).

Upozornenia pre Augmentin

Predtým, ako začnete užívať tento liek, porozprávajte sa so svojím lekárom o akýchkoľvek zdravotných problémoch, ktoré máte. Nemusí byť pre vás dobrou voľbou, ak máte určité zdravotné ťažkosti.

Tieto podmienky zahŕňajú:

 • Alergie na antibiotiká. Ak ste mali alergickú reakciu na penicilínové antibiotiká alebo cefalosporínové antibiotiká, je pravdepodobnejšie, že budete mať alergickú reakciu na toto antibiotikum. Ak ste v minulosti mali alergickú reakciu na akékoľvek antibiotikum, určite to povedzte svojmu lekárovi skôr, ako užijete Augmentin.
 • Ochorenie pečene. Nie je to bežné, ale u niektorých ľudí, ktorí užívajú tento liek, môže dôjsť k poškodeniu pečene. Zdá sa, že je to bežnejšie u tých, ktorí užívajú tento liek dlhodobo. Ak už máte ochorenie pečene, váš lekár môže rozhodnúť, že ho nemáte užívať. Alebo vám počas užívania môžu urobiť krvné testy na kontrolu funkcie pečene.
 • Mononukleóza. U mnohých ľudí, ktorí majú mononukleózu, sa po užití lieku objaví kožná vyrážka. Ak máte mononukleózu, neužívajte tento produkt.
 • Ochorenie obličiek. Ak máte závažné ochorenie obličiek, nesmiete užívať. Možno však budete môcť užívať tieto tabletky, ale váš lekár vám ho môže predpísať v nižšej dávke.

Augmentin – Môžete piť alkohol počas užívania?

Áno, počas užívania môžete piť alkohol. Alkohol nezastaví tohto liečiva v účinku.

Existujú určité antibiotiká vrátane Metronidazolu, Tinidazolu a Bactrimu, kde sa treba vyhýbať alkoholu, pretože kombinácia môže viesť k závažnej reakcii. Pitie akéhokoľvek množstva alkoholu s týmito liekmi môže mať za následok vedľajšie účinky, ako je návaly horúčavy, bolesť hlavy, nevoľnosť a vracanie a zrýchlený tep.

Pri užívaní alkoholu s Augmentinom sa nevyskytujú žiadne takéto problémy s vedľajšími účinkami.

Ak však máte infekciu, pravdepodobne je dobré vyhýbať sa alkoholu, aby vaše telo malo čo najväčšiu šancu proti infekcii bojovať.

Môžem Augmentin kúpiť na území Slovenska? Aká je cena?

Na stránke https://slovenska-lekaren.com/ máte možnosť kúpiť tieto antibiotiká dokonca i bez predpisu, ale je dôležité mať konzultáciu s doktorom pred objednaním(predaj online). Správna dávka zabráni nežiaducim účinkom a uľahči výber balenia. Cena sa odvíja od veľkosti balenia a nájdete ju v cenníku. Koľko stojí v lekárni sa môže líšiť, tam však nie je možný nákup bez receptu (voľný predaj)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *